Szombaton a Griff Squash és Fitness Clubban került megrendezésre a 2012. évi Head Utánpótlás Országos Bajnokság. Péntek délutántól már lázas egyeztetések folytak, hogy az időjárás kedvezőtlen alakulása miatt meg lehet-e tartani a versenyt. A szervezők a várható visszalépések ellenére a megrendezés mellett döntöttek. A nevezők száma már eredendően kevesebb volt, mint az előző esztendőben, ez köszönhető a médiákból áramló kedvezőtlen híreknek is. Az 54 nevező közül egy játékos betegség miatt, 13 játékos pedig az útviszonyok miatt lépett vissza a versenytől. A játéknap kicsit nehezebben indult be, hiszen több korcsoportban is módosítani kellet a lebonyolítási rendet, és új sorsolásokat is kellett csinálni a visszalépők miatt. A verseny kis késéssel indult, de onnantól fogva más csak a játéké volt a főszerep.
A legfiatalabb fiúk korcsoportját össze kellett vonni, és így sikerült egy izgalmas versenyt összehozni. Dévald Péter egy szett elvesztésével játszotta végig a találkozóit, így megnyerte az országos bajnoki címet.

A 15 év alatti fiúk versenyében már az első körben meglepetés született, Vas Márk szoros, öt játszmás csatában legyőzte a második kiemeltet, és a döntőig meg sem állt. Itt az első kiemelt Farkas Balázs állította meg, aki a verseny során még játszmát sem vesztett.
Az U17-es fiúk versenye nem tartogatott meglepetést. Püski Lénárd most épül fel sérüléséből így nem is nevezett. A döntőbe a két kiemelt jutott be és itt az esélyesebb Papp Nándi szerezte meg a bajnoki címet.

A legidősebb fiúk versenye ennél jóval nyíltabb volt, ami egyben le is zárt egy korszakot. A döntő két résztvevője idén utoljára indult a juniorok között országos bajnokságon, mert mindkét játékos „kiöregedett” a mezőnyből. Az összecsapást ezúttal Sebők Benedek nyerte meg Gubi Ramon ellen, igen szoros öt játszmás csatában. Beni ezzel utoljára nyerte el egy junior korcsoportban az országos bajnoki címet.

A 11 év alatti lányoknál a helyezéseket a játszmaarányok döntötték el, mert hármas holtverseny alakult ki. Az összesítés Szeberényi Rékát hozta ki győztesnek.

Az U13-as lányok versenyét Róth Eszter nyerte játszmaveszteség nélkül.

A 15 és 17 év alatti lányok csoportja szintén összevonásra került és a dobogós helyek itt is előre megjósolhatóak voltak. Az aranyérem sorsát az örök riválisok csatája döntötte el. Csenge szoros, öt szettes mérkőzésen bizonyult jobbnak Gabi felett.

Győztesek és dobogós helyezettek:

LU 11: lu_11
1. Szeberényi Réka (On Line SE.)
2. Laskai Vanda (Gekko SE)
3. Szabó Mercédesz (PSA-Griff)-
4. Tóth Tea Izabella (Buday Sportiskola)

4. Kispéter Ádám (Platán SC)

Gratulálunk a dobogósoknak, és köszönjük mindenkinek, aki a zord időjárás ellenére eljött a versenyre.

Következő kiemelt utánpótlás verseny április 14. Diákolimpia.